MegaGroup kupuje niemieckiego specjalistę w dziedzinie nawadniania Reber Beregnung

MegaGroup kupuje niemieckiego specjalistę w dziedzinie nawadniania Reber Beregnung

Firma MegaGroup zakończyła przejęcie eksperta  w.dziedzinie nawadniania Reber Beregnung z siedzibą  i.magazynem we Frankenthal w Niemczech. Transakcja ta wpisuje  się w ambicje organizacji MegaGroup chcącej stać się jednym z pięciu największych  graczy we wszystkich kluczowych sektorach Europy Północnej. Jest to także element strategii przejmowania  wiodących firm, przybliżający do zdobycia pozycji lidera. Dzięki tej operacji MegaGroup umacnia swój status na niemieckim rynku irygacyjnym.

Przyspieszenie wzrostu w Niemczech

Bernard Verburg, CEO MegaGroup: „Postrzegamy tę fuzję jako skuteczny sposób na przyspieszenie realizacji naszych ambicji strategicznych w Niemczech. Dzięki firmie Reber przejmujemy jednego z kluczowych graczy w dziedzinie ogrodnictwa i nawadniania krajobrazu na terenie Niemiec, posiadającego lojalną bazę klientów. Frank Reber jest pasjonatem, ale także kompetentnym ekspertem  w.dziedzinie nawadniania. Wspólnie będziemy dalej rozwijać naszą ofertę dla klientów”. Ze względu na rozbudowaną świadomość marki na rynku, Reber będzie nadal działał pod własną nazwą. Firma będzie także wciąż obsługiwać swoich klientów z istniejącego biura sprzedaży oraz magazynu w Niemczech.

O Reberze

W ciągu ostatnich 30 lat firma Reber stała się autorytetem w Niemczech, jeśli chodzi o ogrodnictwo i nawadnianie krajobrazu. Osiągnęła to między innymi jako dystrybutor produktów nawadniających marki Hunter. Baza klientów Reber składa się głównie z profesjonalnych użytkowników końcowych takich jak rolnicy, hodowcy oraz sprzedawcy. Frank Reber, dyrektor generalny Reber: „MegaGroup i Reber razem są silniejsze. Dzięki temu możemy sprawniej wprowadzać innowacje, a to z kolei powoduje, że jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani, by sprostać potrzebom obecnych, jak również przyszłych klientów”. Firma Reber z siedzibą we Frankenthal w Niemczech oferuje nabywcom pełne, kompleksowe rozwiązania zaopatrzeniowe: sprzedaży, aż po doradztwo w zakresie projektowania i aktywne wsparcie przy instalacji. Asortyment częściowo pokrywa się z innymi spółkami MegaGroup.  www.reber-beregnung.de/

O MegaGroup

MegaGroup jest organizacją holdingową zrzeszającą dziesięć biur sprzedaży w całej Europie zajmujących się rozwiązaniami w technologii wodnej. Misją firmy jest rozpowszechnianie tych technologii w celu poprawy jakości życia ludzi. Lokalne punkty dystrybucji obsługują profesjonalnych klientów na różnych rynkach techniki wodnej obejmującej baseny, nawadnianie, uzdatnianie wody, geo i zaopatrzenie żywego inwentarza. Co najmniej 16 000 różnych produktów, w tym rury, złącza, węże, filtry oraz pompy są magazynowane w Europejskim Centrum Dystrybucji  wHolandii, skąd dostarczane zostają do ponad 20 000 klientów na całym świecie. W ramach MegaGroup biura sprzedaży czerpią korzyści z siły nabywczej, wiedzy i doświadczenia grupy, wykorzystując to do realizacji potrzeb klientów.

www.megagrouptrade.com