Witaj

Kerala - brak wody pitnej

23 sierpnia 2018


MegaGroup pomaga mieszkańcom stanu Kerala uzyskać czystą wodę pitną

Veghel, 20 sierpnia 2018 – W zeszłym tygodniu w stanie Kerala w południowej części Indii wystąpiły najgorsze deszcze monsunowe z silnymi powodziami. Doprowadziło to do powstania poważnego braku wody pitnej. Wraz z Rotary Club of Cochin Suburb Trust, MegaGroup wysłał do obszaru dotkniętego powodzią 3 urządzenia do filtrowania wody w celu dostarczenia lokalnym mieszkańcom czystej wody pitnej.

Od 8 sierpnia w stanie Keran w południowej części Indii nie przestaje padać. Ponad 800 tys. mieszkańców było zmuszonych opuścić to miejsce i znalazło schronienie w jednym z 4 tys. obozów namiotowych zorganizowanych przez władze. Jest to najgorsza powódź z ostatnich 100 lat, i do dnia dzisiejszego kosztowała życie ponad 350 osób.

Powodzie doprowadziły do poważnych braków wody pitnej. Do obszaru dotkniętego powodziami znajdującego się w południowo-zachodniej części Indii zostały wysłane dwa pociągi wypełnione 1.5 milionami wody pitnej. Czysta woda do picia stanowi podstawową potrzebę, i dlatego  MegaGroup współpracuje z mieszkańcami stanu Kerala. To właśnie dlatego traktujemy tę sytuację tak poważnie. Wraz z jednym z naszych dostawców oraz Rotary Club of Cochin Suburb Trust wysłaliśmy 3 przenośne urządzenia do filtrowania wody do Kerala. Urządzenia te mogą wytworzyć do 5 tys. litrów czystej wody pitnej dziennie i nie wymagają żadnego zasilania. Mamy nadzieję, że urządzenia te pomogą dużej liczbie poszkodowanych na przedmieściach tego obszaru.

MegaGroup jest organizacją holdingową między innymi Bosta UK. Techniki związane z wodą to nasza pasja, a naszą misją jest zapewnianie wody celem polepszana życia ludzi. Nasza działalność ukierunkowana jest na uzdatnianie wody, nawadnianie, geotermię i baseny pływackie.

1000